Koçak Şirketler Grubu, 1981’de Hikmet KOÇAK tarafından kurulmuş olup Koçak Yayıncılık olarak Yayın ve Pazarlama sektörleri alanlarında faaliyete başlamıştır. Başlangıçta Hikmet Koçak, kendisi satışa çıkarak şirket sermayesini kuvvetlendirmiş, daha sonrasında satış kadrosu kurarak işin mutfağına geçmiştir. Ansiklopedi satışının yoğunlukta olduğu 80’li yıllarda bu alanda satışlarda bulunan Koçak, değişen sektör dinamiklerine hızla ayak uydurmayı başarmış ve kitap yayıncılığı ve pazarlaması alanına geçmiştir. Bu alanda aralarında Cahit Külebi, Yalçın Küçük gibi ünlü yazarlarında bulunduğu bir çok ünlü yazarın sayısız kitaplarını yayınlamış, aktif kitap satışı ve toptancılığında lider firmalardan biri konumuna gelmiştir. 1994 krizinde küçülen ve 1995 sonrası yeniden hamle yaparak büyüyen Koçak Yayıncılık, Ansiklopedi, Sözlük ve kitaptan sonra CD, VCD, DVD pazarına da girerek yine kendini yenileyebilmiştir.

2000’li yıllarda ikinci kuşağa yönetimi ile devrolan Koçak Şirketler Grubu, İşletme üzerine eğitim almış: Cevahir KOÇAK ile birlikte biraz daha farklılaştı. Daha önce kan bağı olan çalışanlarla çalışan şirket kurumsallaşma üzerine odaklanarak öncelikle işe göre insan seçimleri yapmaya başladı. Kadroda gençleşmeye gidildikçe teknoloji kullanabilme oranı arttı. Daha önce defterler ile tutulan hesaplar özel yazılımlarla verimliliği ön plana çıkaracak şekilde tutulmaya başlandı. Ayrıca gazetelerin Avrupa Baskılarına ilan vererek daha fazla müşteriye ulaşmaya başlandı.

Bunun yanı sıra halkla ilişkiler alanına girerek hem kendi halkla ilişkiler, reklam, tanıtım işlerini karşıladı, hem de piyasadaki diğer firmalara hizmet sunarak kendine bir katma değer yarattı. Bir diğer sektör olan toplantı, seminer organizasyonundaki boşluğu da görerek hem kendi bayi toplantılarını organize etti, hem de dışarıya hizmet vererek bir başka katma değer daha üretmiş oldu.

Yayıncılık ve satış işinde de kurumsallaşarak Bölge Müdürlüğü sistemine geçti ve Ankara’ya sığmayarak İstanbul ve İzmir’de acentelerinin dışında kendi personelini istihdam ettiği ve yönetimini de kendisi yaptığı ofisler kurdu. İstanbul’da son 5 yılda satışını ikiye katlayarak sektöründe bir fark yarattı. İzmir Bölge ofisi de satışta gerçekten büyük bir rol oynamaya başladı.

Satışı aynı zamanda web sitesine ve telefondan satışa da yöneltti. 2010 yılından itibaren telemarketing alanında da rol alarak satış bölümlerine bir yenisini eklemeyi başaran Koçak, bu alanda büyük başarı sağladıktan sonra outsource hizmet vermek ve işi büyütmek amaçlı yeni bir sektöre daha adım atarak Çağrı Merkezi sektöründe: Koçak Call Center'ı kurmuştur.

Yakın gelecekte hukuk, turizm alanında hizmet vermeyi hedefleyen Koçak Şirketler Grubu, kendi mesleğinden(en iyi yapmayı bildiği dallardan) uzaklaşmayarak büyümeye devam ediyor.

Bugün 300’ü aşkın çalışanı ve bayisi ile hizmet veren Koçak Yayın Grubu, Koçak Eğitim Danışmanlığı, Eylül Yayıncılık gibi markalar,100'ü aşkın çalışanı ile outsource hizmet veren Koçak Call Center, Koçak Şirketler Grubu'nun ürettiği markalardan olmuştur.

KCC - Koçak Call Center Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi hakkında detaylı bilgi almak için: http://www.callcenterlife.com.tr/?p=4564&lang=tr

27 Mayıs 2013 Pazartesi

Koçak Akademi markası yayınlanmıştır. www.kocakakademi.com

09 Nisan 2013 Salı

Annelik Sanatı Dergisi yeni web sayfası hizmete girmiştir. www.anneliksanatidergisi.com

09 Nisan 2013 Salı

Koçak Yayıncılık'ın web sitesi yenilenen arayüzü ile hizmete girmiştir. www.kocakyayincilik.com

09 Nisan 2013 Salı

Annelik Sanatı Dergisi Dünya Kadınlar gününde Hürriyet Gazetesi ile beraber tüm Türkiye'ye dağıtılmıştır.

08 Mart 2013 Cuma

Annelik Sanatı Dergisi Yayın Hayatının 2.yılına girdi.

23 Kasım 2012 Cuma

Koçak Şirketler Grubu web sayfamız yayın hayatına başlamıştır.

16 Kasım 2012 Cuma

Koçak Şirketler Grubuna bağlı en yeni üyemiz "KOÇAK CALL CENTER" çok yakında hizmete geçecektir.

16 Kasım 2012 Cuma

Koçak Yayın Grubu'nun en yeni üyelerinden Koçak Koleksiyon hizmete girmiştir. www.kocakkoleksiyon.com

15 Ekim 2012 Pazartesi

Koçak Yayın Grubu zengin web içerikleriyle hizmete sunulmuştur. www.kocakyayingrubu.com

05 Temmuz 2010 Pazartesi